Jak urządzić modne mieszkanie?

Mieszkanie dla każdego z nas jest swoistym domowym azylem. Nic dziwnego, że wszyscy lubimy mieszkać pięknie i wygodnie. Gdy stoimy przed perspektywą kolejnego urządzania mieszkania zwykle pojawiają się liczne dylematy na temat jego aranżacji.

 

Piękne i wygodne mieszkanie-jak osiągnąć taki stan?

Moda we wnętrzach nieustannie się zmienia. Przez cały czas na rynku pojawiają się nowe propozycje dotyczące pokrycia ścian, aranżacji sufitów, oświetlenia czy doboru mebli. Jednocześnie nie ma jednego uniwersalnego sposobu na stworzenie modnego mieszkania. Wynika to z faktu, że mieszkania urządza się w wielu stylach i każdy powinien znaleźć dla siebie coś, co będzie odpowiadało jego upodobaniom. Możemy wszak postawić na styl skandynawski, loftowy czy Glamour. Są także zwolennicy stylu Hampton, rustykalnego czy prowansalskiego.

Aktualne tendencje w aranżacji wnętrz

Planując stworzyć modne wnętrza warto poszukać inspiracji w czasopismach branżowych, na targach oraz w Internecie. W naszej telewizji emitowanych jest kilka dobrych programów na temat urządzania wnętrz. Od kilku lat możemy obserwować, że Polacy stawiają na pewne rozwiązania i tendencje. Lubimy wnętrza przestronne, w stylu minimalistycznym a więc nieprzeładowane ozdobami i dekoracjami. Na ścianach najczęściej spotkamy farbę, niekiedy w połączeniu z tapetą albo kamień. Lubimy mieć podwieszane sufity w które sprytnie wplecione jest oświetlenie LED. Jeśli chodzi o podłogi to coraz częściej stawiamy na na te solidne, drewniane uzupełnione szerokimi, białymi listwami. W zakresie doboru mebli do pokoi występuje już dużo większa różnorodność. Jednocześnie meble do kuchni czy garderoby prawie zawsze zamawiane są pod wymiar. Polacy bardzo lubią także tworzyć na ścianach galerię ze zdjęciami swoich bliskich. Na przestrzeni lat zmieniły się też tendencje odnośnie dekorowania okien. Coraz rzadziej są to ciężkie czy długie zasłony a w ich miejsce pojawiają się żaluzje, rolety i plisy.

Aby stworzyć modne mieszkanie warto na początek określić swój budżet, następnie poszukać inspiracji w Internecie, sprawdzić ceny produktów w sklepach i przystąpić do działania. Jeśli brakuje nam pomysłów na konkretne rozwiązania zawsze możemy skorzystać z pomocy architekta wnętrz.

3 komentarze

 1. Sabina F.
  3 maja 2020

  W moim salonie dominuje styl skandynawski połączony z nowoczesnym. Taki mix, który bardzo mi się podoba. Na ścianie gdzie mam tv mam beton architektoniczny a resztę ścian białych, panele na podłodze też mam w jasnym odcieniu szarości. Meble białe a narożnik ciemno szary. Może kogoś zainspiruje…

 2. Jagna
  24 czerwca 2020

  Zamierzam przeprowadzić remont salonu, mieszkam w bloku tak, ze nie jest on duży ma 16m2 i nie można w nim poszaleć. Podoba mi się styl skandynawski czyli prostota, biel i funkcjonalność. Nie wiem czy coś fajnego można uzyskać na tak małej powierzchni.. Na razie szukam inspiracji w Internecie…

 3. Emilka 26
  30 czerwca 2020

  Właśnie odebrałam klucze do mojego własnego mieszkania od dewelopera i zamierzam zająć się jego urządzaniem. Podoba mi się styl minimalistyczny, nie lubię zbędnych dekoracji czy wystawionych rzeczy na półkach. Najlepiej jak wszytko jest zabudowane i pochowane w szafkach. Lubię berze i szarości oraz bardzo podobają mi się białe kuchnie z drewnianymi blatami.

Brak możliwości komentowania.