Jak wybrać obóz narciarski dla dziecka?

Zimowy obóz narciarski dla dziecka, często stanowi wyzwanie dla rodziców. Dzieci szybko się nudzą, potrzebują ciągłych bodźców, dlatego zimowisko musi być dla nich ekscytujące i pełne wrażeń. Rodzice przeglądając oferty zimowych wyjazdów, zastanawiają się co będzie najlepsze i jak zagwarantować swoim pociechom niezapomniany wyjazd. Czym zatem kierować się przy wyborze obozu narciarskiego dla dziecka?. Jak wybrać najlepszy?.

 

Jak wybrać obóz narciarski dla dziecka?

Na samym początku, musimy zastanowić się, czy nasza pociecha jeździ na nartach już dość sprawnie, czy dopiero się uczy. Dzięki temu dopasujemy obóz do możliwości i umiejętności dziecka. Dla początkujących warto wybrać obozy narciarskie pod okiem dobrego instruktora. Dziecko nie tylko zyska możliwość nauki od podstaw, ale również będzie miało co wspominać. Dla bardziej zaawansowanych możemy spokojnie wybrać obóz, o wyższym poziomie trudności. Zwróćmy też uwagę na oferowany przez stok program. Ilość godzin jaka poświęcona będzie na naukę, czy doskonalenie umiejętności , a także odpowiednią grupę wiekową i jej liczebność. Pamiętajmy, że dziecko początkujące będzie wymagało opieki prawie przez cały czas pobytu na stoku. Pociechy łatwo się też zniechęcają, dlatego czas trwania zajęć nie powinien być zbyt długi i wypełniać całego dnia. Kolejną ważną kwestią, jest przejrzenie tras, inne będą dla dzieci początkujących, a inne dla bardziej zaawansowanych. Dla nastolatków powyżej 12 lat jeżdżących na nartach, świetnie sprawdzą się zajęcia z większą liczbą godzin na stoku, gdzie pod okiem instruktora będą mogły uczyć się czegoś nowego. Dodatkowo zyskają też czas wolny na stoku, dzięki któremu będą mogły oddać się zabawie i rozrywce z kolegami.

Polska czy zagranica?

To również zależy od stopnia zaawansowania dziecka i wieku. Dla najmłodszych polecane są obozy narciarskie w Polsce. Stoki będą bardziej przyjazne i przystępne, a w razie czego, rodzicom będzie łatwiej dotrzeć na miejsce. Jeśli jednak mowa o dzieciach starszych, bardziej zaawansowanych w jeździe na nartach, dobrym wyborem będą obozy w Czechach i Słowacji, a także w Alpach. Będą mogły zaprezentować tam swoje umiejętności, a także dobrze bawić się na najpopularniejszych stokach.

3 komentarze

 1. Jola88
  2 czerwca 2020

  Mój nastoletni syn już nie chce jeździć z nami na narty, stwierdził, że my z mężem jesteśmy na niższym poziomie niż on:) Więc, aby się chłopak z nami nie nudził jedzie w tym roku na obóz narciarski z wyższym poziomem trudności. Mam nadzieję, że będzie z niego zadowolony….

 2. Madzia 66
  17 czerwca 2020

  Nasze dzieci dopiero chcą się uczyć jazdy na nartach, ja również nie umiem, ale mnie to nie ciągnie. Mąż jeździ od wielu lat. Na początku sam ich ciał nauczyć , ale to jest nie realne z 3 dzieci . Dlatego postanowiliśmy, że będą się uczyć pod okiem indywidualnego instruktora

 3. Kaśka G.
  29 czerwca 2020

  Też zamierzam posłać syna na obóz narciarski, ale najpierw sprawdzamy ceny, ilość godzin na stoku i liczebność grup. Chcę, aby coś się nauczył na tym obozie, żeby nie wydać pieniędzy bezsensownie. Takie obozy nie są tanie…

Brak możliwości komentowania.