Na co uważać przy kupnie szeregówki ?

Kupno domu powinno być bardzo dobrze przemyślane, co wynika chociażby z tego, iż jest to inwestycja długoterminowa. Ponadto, spędza się w nim sporo czasu, więc zły wybór będzie znacząco wpływała na komfort życia oraz samopoczucie. Jeżeli najbardziej atrakcyjny wydaje się dom szeregowy, to warto się na niego zdecydować. Na co jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę, by później nie żałować?

 

Funkcjonalność

Przede wszystkim ważny jest rozkład pomieszczeń. Szeregówkę ograniczają z obu stron ściany bez okien, co może powodować konieczność doświetlania niektórych pokoi. Trzeba przekalkulować, czy stałe wydatki z tym związane nie obciążą nadmiernie budżetu. Ponadto, nie tylko wnętrze, ale także przyległy ogród powinny móc się dać odpowiednio zagospodarować . Mowa tu głównie o możliwości stworzenia intymnej atmosfery, gdzie nie będzie się ciągle obserwowanym przez sąsiadów. Podobny problem może wystąpić w przypadku tarasu, gdyż potrafi on wymagać chociażby postawienia parawanów zapewniających prywatność. Trzeba oczywiście wliczyć to w koszty.

Sąsiedztwo

Przed zakupem szeregówki należy oczywiście sprawdzić, kto będzie mieszkał obok. Ważne jest to, by dzielnica nie miała złej opinii, gdzie bytują na przykład osoby będące w stałym konflikcie z prawem, alkoholicy, bądź narkomani. Dla niektórych może sprawiać problem obecność rodzin z dziećmi, a także właścicieli zwierząt. Warto wobec tego popytać znajomych, czy przypadkiem nie wiedzą, kto zamieszkuje sąsiednie domy, bowiem osoba sprzedająca nieruchomość niekoniecznie powie kupującemu prawdę.

2 komentarze

  1. Dorota
    11 lipca 2020

    Kupiliśmy szeregówkę do remontu blisko centrum miasta, sąsiadów nie znamy, więc mam nadzieję, że nie będzie problemów.

  2. Julka
    8 sierpnia 2020

    Moim głównym kryterium kupna szeregówki był duży ogród i musiała być to szeregówka skrajna, aby mieś tylko jednego sąsiada.

Brak możliwości komentowania.